حفظ سلامت مو
مو

نکاتی برای حفظ سلامت مو

موهای سالم

برای داشتن موهای سالم، حفظ و نگهداری سلامت مو اهمیت دارد. چه کسی آرزوی داشتن موهایی بلند، ضخیم و سالم را ندارد؟ زن و مرد هر دو به طور یکسان می‌‌خواهند موهای پرپشت و سالم داشته باشند. موهای سالم قوی، ابریشمی و صاف هستند. موهای ضخیم و جذاب که درخشان هستند و باعث می‌شوند افراد مرتب و زیباتر به نظر برسند.

موهای بلند و ابریشمی اغلب در تبلیغات محصولات مو و مراقبت از مو برای اهداف تبلیغاتی اغراق آمیز هستند، اما داشتن موهای سالم در زندگی واقعی نیز بسیار قابل دستیابی است.

نکاتی برای حفظ سلامت مو

 موهای خود را اصلاح کنید.

هر چند وقت یکبار مرتباً موهای خود را چند سانت کوتاه کنید. برای حفظ سلامت مو بهتر است به طور متوسط هر ​​6 تا 12 هفته است. پیرایش مو به رشد مو کمک می‌کند و همیشه نوک موهای سالمی دارید. نوک گیری مرتب موها به از بین بردن موهای آسیب دیده کمک می‌کند تا رشد بیشتری از ریشه‌ها داشته باشد. پیرایش مو باعث نرمی و انعطاف پذیری مو می‌شود، در نتیجه از شکستگی مو جلوگیری می‌کند.

بعد از شامپو کردن از نرم کننده مو استفاده کنید.

شامپو زدن صحیح در حفظ سلامت مو بسیار مهم است. زیرا به تمیز شدن پوست سر کمک می‌کند. هنگام شامپو کردن، به پوست سر بیشتر توجه کنید. همچنین باید بسته به طول موهایتان از میزان مناسب شامپو استفاده کنید. این به این دلیل است که استفاده بیش از حد از شامپو با از بین بردن تمام روغن‌های اساسی که باعث رطوبت رسانی به موها می‌شود و به آنها جلای طبیعی می‌دهد، باعث خشک شدن مو می‌شود. اینکه به چه دفعاتی نیاز به شستن مو دارید، براساس بافت مو متفاوت است. اما هفته‌ای یک یا دو بار برای اکثر افراد مناسب است.

پس از شستشو با استفاده از نرم کننده مرغوب، موهای خود را حالت دهید تا رشته‌های مو با رطوبت احیا شود. قبل از استفاده از نرم کننده موهای مرطوب خود را با یک حوله تمیز خشک کنید. نرم کننده را با تمرکز ویژه روی انتهای مو قرار دهید. دقت داشته باشید نرم کننده با ریشه مو برخورد نداشته باشد.

داشتن رژیم مناسب

این احتمالاً موثرترین و مهمترین راه برای حفظ سلامت مو است. ویتامین‌ها، پروتئین و آهن موجود در غذاهای خاص برای رشد مو بسیار ضروری است. سلول‌های مو برای رشد به این مواد مغذی نیاز دارند.

مواد مغذی همچنین درخشش طبیعی خود را به مو می‌بخشند. توصیه می‌شود که غذاهای غنی از آهن مانند ماهی، لوبیا، دانه‌های سویا و سبزیجات را در رژیم غذایی روزانه خود بگنجانید. همچنین باید منابع غنی از پروتئین مانند شیر، نخود فرنگی و عدس را در آن بگنجانید.

روزانه مقدار زیادی آب بنوشید تا با توجه به رژیمی که دارید باعث تقویت بدن شود. هیدراته نگه داشتن بدن به معنای سلامت پوست، ناخن و البته مو است.

استفاده از روغن مو

استفاده از روغن مو یک روش معمول برای تقویت و حفظ سلامت مو است. این یک روش کاملا سنتی برای اطمینان از داشتن موی سالم است. این ماده با تنظیم میزان روغن تولید شده توسط غده چربی در پوست سر کار می‌کند.

سعی کنید به طور مرتب کمی پوست نارگیل، بادام یا زیتون به پوست سر و رشته‌های مو بمالید. اگر موهای نازک و صاف دارید، قبل از شامپوها یک روغن اساسی مانند روغن نارگیل به موهای خود بمالید و از برنامه‌های منظم آن صرف نظر کنید.

اگر موهای خشک دارید، هنگام خیس بودن مو روغن بزنید تا در رطوبت بماند. روغن به مو کمک می‌کند تا رطوبت خود را حفظ کرده و از شکستن مو جلوگیری کند. در نتیجه استفاده منظم از روغن، موهای نرم، قابل کنترل و سالم خواهید داشت.

شانه زدن صحیح

برای حفظ سلامت مو بهتر است موهای خود را با دقت زیادی شانه کنید. برای شانه زدن موهای خود از یک برس پهن استفاده کنید. موهای مرطوب باید به آرامی شانه شوند زیرا موهای خیس در مقایسه با موهای خشک بسیار ضعیف هستند. رشته‌ها را با احتیاط فراوان اداره کنید تا اطمینان حاصل کنید که بیش از حد کشیده نشوند زیرا باعث شکستگی می‌شود. موهای خود را روزانه، ترجیحاً دو بار در روز مسواک بزنید و مسواک زدن را از پایین به بالا انجام دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید محصولات و تجهیزات پزشکی و دندان پزشکی می توانید به سایت آرشیدا طب و یا اینستاگرام مجموعه مراجعه فرمایید.

نظر خود را بیان کنید :