حفظ تناسب اندام
تناسب اندام

ورزش و حفظ تناسب اندام

ورزش و تناسب اندام

برای حفظ تناسب اندام ورزش، خوابیدن و تغذیه سالم باید در بالای لیست اولویت‌های زندگی هر شخص باشد. وقتی به طور منظم ورزش می‌کنید، مثبت‌تر، با انرژی‌تر، سازنده و خلاق‌تر هستید.

حفظ یک روال تناسب اندام ثابت، قدم زدن در پارک نیست (اگرچه حتی این بهتر از هیچ چیز است).

به راحتی می‌توان در دام این باور افتاد که دیگر فرصتی برای گذراندن زندگی فراتر از کار وجود ندارد، چه رسد به زمانی که برای ورزش منظم وقت بزارید. اما لازم نیست که سلامتی شخصی به یک وظیفه دلهره آور تبدیل شود که فرماندهی تکه‌های بزرگ روز هر فرد را بر عهده دارد.

برنامه‌ریزی مناسب برای رسیدن به تناسب اندام

تمرین خود را برنامه ریزی کنید.

قرارهای ملاقات با پزشک را ترتیب می‌دهید. یک برنامه هفتگی را ترسیم کرده و یک ورزش را ترجیحاً هر روز در یک زمان مشخص قرار دهید. دیدن این مورد به طور منظم در تقویم، شانس کاهش تعهدی را که نسبت به خود قائل شده‌اید کاهش می‌دهد.

 ورزش کاری است که افراد موفق هر روز انجام می‌دهند

خواب کافی

خواب اساس و پایه حفظ تناسب اندام است. مانند تمرینات، خواب نیز باید برنامه ریزی شود.

مطالعات نشان داده است که عادات خواب سالم کمک می‌کند تا دور کمر خود را کنترل کنید. خواب همچنین در افزایش خلاقیت، بهره وری، سطح انرژی و توانایی تصمیم گیری نقش مثبتی دارد.

آنچه در یک ساعت قبل از خواب انجام می‌دهید یکی از بزرگترین موانع دستیابی به یک خواب ثابت و با کیفیت است. خواب هوشمند با انضباط شخصی شروع می‌شود.

ممکن است با یک چالش کاهش وزن در کل دفتر کار یا صفحه نمایش شروع کنید تا پیشرفت در رسیدن به اهداف هفتگی پیاده روی یا دویدن را ارزیابی کنید. همچنین می‌توانید برای پشتیبانی به انجمن بهداشت اینترنتی مراجعه کنید. طیف گسترده‌ای از سایت‌های تناسب اندام نمونه برنامه‌های تمرینی و آموزش‌های ویدئویی را ارائه می‌دهند.

مشغله کاری

بسیاری از کارآفرینان در جلسات وقت زیادی را پشت میز و کافه‌های خود می‌گذرانند. در شلوغ ترین روزها، ممکن است جدا کردن زمان ورزش از محل کار واقع بینانه نباشد. زندگی اتفاق می‌افتد. اما هنوز بهانه‌ای برای جستجوی کل فعالیت در طول روز نیست. اگر کار آنقدر شلوغ است، منطقی‌ترین راه حل، ادغام ورزش در گردش کار روزانه است.

 برنامه B داشته باشید.

این که آیا این یک جلسه کاری بداهه است، ترافیک در راه خانه، یک تعهد خانوادگی یا یک عقب گرد غیر منتظره در پروژه، با شرایط پیش بینی نشده‌ای روبرو خواهید شد. ایجاد یک برنامه پشتیبان پیش از موعد برای عدم اثبات تناسب اندام ضروری است.

اقدامات کوچک و هوشمندانه می‌تواند کمک کنند سلامتی خود را کنترل کرده و حداکثر تأثیر خود را داشته باشید.

رسیدن به تناسب اندام ساده است. مشکل حفظ تناسب اندام است.

تناسب اندام علاوه بر پایین نگه داشتن وزن کمک می‌کند بدنی کشیده و انعطاف پذیر هم داشته باشید. تناسب اندام نقش مهمی در حفظ سلامت بدن دارد.

بارها و بارها ثابت شده است که تمرینات ورزشی منظم، رژیم غذایی معقول و غنی از مواد مغذی و شیوه زندگی پرتحرک فاکتورهای مهمی در حفظ سلامت بدن هستند. وقتی بدن آماده نباشد کارهای ساده مثل خم شدن برای بغل گرفتن بچه و یا برداشتن کتاب از روی قفسه به صورت بالقوه سبب صدمه دیدن عضلات می‌شوند. هنگامی که عضلات ظریف بدن به خصوص عضلات پشت و گردن به طور منظم تحت تمرینات ورزشی نباشند به راحتی صدمه می‌پذیرند. وقتی این عضلات صدمه ببینند به زمانی طولانی برای بهبود و تناسب نیاز دارند.

تغذیه صحیح

نمی‌توانید تصمیم بگیرید که وزن‌تان را ثابت نگهدارید و هر آنچه که دوست دارید در هر زمانی که می‌خواهید بدست آورید اما چه چیزهایی باید بخوریم و چه نباید بخوریم؟ کدام وعده‌های غذایی و کدام مواد برای بدن مفید پتر هستند و چه موادی را کمتر باید مصرف کنیم؟

برخی از کارهایی که بهتر است برای حفظ تناسب اندام انجام دهید.

  • صبحانه وعده غذایی اصلی است که نباید حذف شود حتی چند لقمه کوچک بخورید.
  •  مصرف شکر، آرد و غذاهای سرخ شده را متوقف یا کم کنید.
  • مصرف شیر را از برنامه روزانه خود حذف نکنید.
  • کربوهیدرات را در برنامه غذایی خود قرار دهید.
  • میوه و سبزیجات تازه بخورید.
  • در مصرف غذاهای سالم زیاده روی نکنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید محصولات و تجهیزات پزشکی و دندان پزشکی می توانید به سایت آرشیدا طب و یا اینستاگرام مجموعه مراجعه فرمایید.

نظر خود را بیان کنید :