بالم لب
لوازم آرایشی

بالم لب

بالم لب

مومیایی کننده لب یا بالم لب ماده‌ای مومی مانند است که به صورت موضعی روی لب‌‍ها قرار می‌گیرد تا رطوبت لب‌ها را حفظ کند و از خشک شدن یا پوسته پوسته شدن لب جلوگیری می‌نماید. بالم لب برای اولین بار در دهه 1880 توسط چارلز براون فلیت، به بازار عرضه شد.

همین حالا زبان خود را از روی لب‌های خود عبور دهید و احساس آن‌ها را ببینید. آیا آنها نرم، صاف و زیبا هستند؟

ممکن است احساس کمی خشکی و حتی ممکن است مقداری پوست کنده شود. این نشانه آن است که لب‌ها به مراقبت نیاز دارند و این همان چیزی است که ما را وادار می‌کند تا به دنبال بالم لب باشیم.

مومیایی کننده لب‌ها به اشکال و طعم های مختلفی ارائه می‌شود و گاهی اوقات با مواد شیمیایی همراه است. با این حال، می‌توانید با ایجاد مرهم لب خانگی خود به همه این نگرانی‌ها پایان دهید. ساخت آن سریع، آسان و عالی است، نیازی به ذکر نیست که مقرون به صرفه است!

طرز تهیه مرهم لب خانگی

اگر می‌خواهید دقیقاً بدانید مواد تشکیل دهنده محصولی که استفاده می‌کنید را بدانید، پس سعی کنید مرهم لب طبیعی خود را در خانه تهیه کنید.

به راحتی سه قاشق غذاخوری گلوله موم را با دو قاشق غذاخوری کره شی و چهار قاشق غذاخوری روغن نارگیل قبل از هم زدن 10 تا 20 قطره روغن ضروری مورد علاقه خود ذوب کنید. سپس می‌توانید این مخلوط را در ظرفی بریزید و بگذارید تا خنک شود.

این مخلوط بدست آمده این امکان را می‌دهد تا بافت مرهم لب را تنظیم و مرطوب شود. می‌توانید با روغن‌های اساسی رقیق شده که برای ایجاد هدایای کوچک دوست داشتنی برای دوستان و عزیزان استفاده می کنید بازی کنید.

روغن نعناع فلفلی، لیمو و اسطوخودوس عطر و طعم زیبایی به لب می‌بخشد و همچنین مزایای پوستی خاص خود را دارد. همچنین می‌توانید رنگ مرهم لب خود را تغییر دهید تا عطر و طعم آن را منعکس کند. با قرار دادن پودرهای رنگ آمیزی لوازم آرایشی یا ذوب کردن یک رژ لب برای ایجاد بالم نهایی لب رنگی، باعث جذابیت بیشتر آنها شود.

تا چه حد می توانید خلاقیت کسب کنید محدودیتی ندارد. بنابراین از بازی با رنگ، براق کننده یا زرق و برق لذت ببرید تا مومیایی لب خاص و منحصر فرد شود.

مرهم لب‌ها چه کاری انجام می‌دهند؟

پوست لب بسیار نازک است و بنابراین در برابر آسیب پذیری بسیار آسیب پذیر است. بهترین مومیایی کننده لب برای خشکی لب‌ها با ایجاد یک لایه آبرسانی روی لب به ترمیم رطوبت کمک می‌کند. این از آنها در برابر قرار گرفتن در معرض عناصر محافظت می‌کند. در غیر این صورت می‌تواند آنها را خشک کرده و پوسته پوسته شود.

مومیایی لب فرم جامدی دارد که در اثر تماس با لب نرم می‌شود. با استفاده از مواد مناسب، یک مرهم لب، لبها را تغذیه می‌کند و مراقب ملایم لب شکسته است.

از آنجا که بسیاری از بالم‌های لب حاوی موادی مانند فنیل، منتول و کافور هستند، می‌توانند بسیار شیمیایی به نظر برسند. همین امر باعث شده است تا افرادی که بدنبال یک جایگزین طبیعی‌تر برای بالم لب هستند.

لب‌های در هر زمان ممکن است تکه تکه شوند و این امر اغلب به دلیل جو خشک تابستان یا ماه‌های سرد زمستان ایجاد می‌شود. با این حال، تنها دلیل آب و هوا برای افزایش مراقبت از لب نیست.

مواد تشکیل دهنده مومیایی کننده لب

  1. موم یا موم کارناوبا
  2. کافور
  3. الکل استیل
  4. لانولین
  5. پارافین و سایر مواد تشکیل دهنده

برخی از انواع بالم لب شامل رنگ، طعم، عطر، فنل، اسید سالیسیلیک و ضد آفتاب هستند.

هدف اصلی از مرهم لب تهیه لایه‌ای مسدود کننده روی سطح لب برای مهر و موم شدن رطوبت در لب‌ها و محافظت از آن‌ها در برابر قرار گرفتن در معرض خارجی است.

هوای خشک، درجه حرارت سرد و باد همگی با جلب رطوبت از بدن اثر خشکی دارند. لب‌ها به ویژه به دلیل نازک بودن پوست آسیب پذیر هستند. بنابراین لب‌ها اغلب اولین کسانی هستند که علائم خشکی را نشان می‌دهند. مواد مسدود کننده مانند موم و ژله نفتی از افت رطوبت جلوگیری کرده و زیبایی لب را حفظ می‌کنند. در حالی که طعم دهنده‌ها، رنگ دهنده‌ها ، ضدآفتاب‌ها و داروهای مختلف می‌توانند مزایای خاص و ویژه‌ای داشته باشند.

آیا بالم لب اعتیادآور است؟

برخی از پزشکان اظهار داشته‌اند که انواع خاصی از مومیایی کردن لب ممکن است اعتیاد آور باشد. همچنیتن حاوی موادی باشد که در واقع باعث خشک شدن لب می‌شود. تولیدکنندگان بالم لب در سوالات متداول خود عنوان می‌کنند که هیچ ماده اعتیادی در این محصولات وجود ندارد. همچنین همه مواد به کار رفته برای تولید محصول مورد تأیید سازمان استاندارد و بهداشت هستند.

روغن معدنی

در سال 2015، مواد آرایشی حاوی روغن‌های معدنی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. پس از ایجاد یک روش جدید، غلظت بالایی از هیدروکربن‌های معطر روغن معدنی (MOAH) و حتی پلی رماتیک را در محصولات حاوی روغن‌های معدنی با محصولات وازلین حاوی بیشترین MOAH از تمام مواد آرایشی آزمایش شده (تا 9٪) یافتند. سازمان ایمنی غذا در اروپا ، MOAH و polyaromatics را احتمالاً سرطان زا می‌داند. بر اساس نتایج بدست آمده از وازلین یا هر محصولی که بر پایه روغن‌های معدنی است برای مراقبت از لب استفاده نکنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید محصولات و تجهیزات پزشکی و دندان پزشکی می توانید به سایت آرشیدا طب و یا اینستاگرام مجموعه مراجعه فرمایید.

نظر خود را بیان کنید :