جراحی لابیاپلاستی
جراحی

جراحی لابیاپلاستی مزایا و ویژگی‌ها

جراحی لابیاپلاستی و مزایا آن

لابیاپلاستی یک عمل جراحی است که لبه‌های کوچک و لبه‌های بزرگ را مجسمه و تغییر شکل می‌دهد. از آنجا که لبه‌ها ساختارهای کوچک و بسیار حساسی هستند، این جراحی بهتر است توسط یک جراح پلاستیک متخصص با تجربه قابل توجه در انجام جراحی لابیاپلاستی انجام شود. معمولاً اندازه لبه‌های کوچک و یا لبه‌های بزرگ کاهش می‌یابد. با این حال، گاهی اوقات برای اصلاح تقارن و تعادل لبی ممکن است نیاز به بزرگ شدن لبه‌ها باشد.

برای برخی از زنان، یکی از صمیمی‌ترین و ترسناک‌ترین روش‌های جراحی که می‌توان انجام داد، جراحی لب است. اما، آیا می‌دانستید که لابیاپلاستی مزایای مثبت زیادی دارد؟

اساساً سه ساختار اصلی وجود دارد. لبه‌های داخلی، لبه‌های بیرونی و کلیتور در بالا وجود دارد. لبه‌های داخلی فرج را لابیا مینورا می‌نامند. لب‌های بیرونی لب‌های بزرگ نامیده می‌شوند. شکل و اندازه لب‌های کوچک و لب‌های بزرگ تحت تأثیر پیری، گرانش و تعداد بچه‌هایی که به طور طبیعی به دنیا آورده‌اید، است.

چگونه متوجه شویم که به لابیاپلاستی نیاز دارم؟

1) این دلایل پزشکی است که چرا بانوان تحت عمل جراحی لابیاپلاستی قرار می‌گیرند.

 • درد در حین مقاربت به دلیل بزرگ بودن لبه‌های بزرگ
 • اجتناب جنسی به دلیل درد پیش بینی شده در رابطه جنسی
 • اجتناب جنسی از ترس تمسخر یا طرد شدن توسط شریک جنسی
 • درد هنگام اسب سواری یا دوچرخه به دلیل بزرگ بودن لبهای بزرگ
 • درد پوشیدن لباس‌های تنگ به دلیل بزرگ بودن لبه‌های بزرگ

2) دلایل زیبایی وجود دارد که چرا زنان تحت عمل جراحی لابیاپلاستی قرار می‌گیرند.

 • افتادگی لبه‌ها
 • عدم تقارن لبه‌ها
 • بزرگ شدن لبه‌ها
 • فقط ظاهر لبه‌های خود را دوست ندارید.
 • می‌خواهید ناحیه فرج جوان تر به نظر برسد.
 • می‌خواهید تجربه جنسی بهتری داشته باشید.

3) عوامل فرهنگی و اجتماعی وجود دارد که می‌تواند بر انتخاب زن برای انجام عمل جراحی لابیاپلاستی تأثیر بگذارد.

عمل جراحی لابیاپلاستی زمانی یک عمل تابو محسوب می‌شد. در حال حاضر، روش لابیاپلاستی جریان اصلی و از نظر اجتماعی قابل قبول است.

روش لابیاپلاستی زمانی بی‌خطر تلقی می شد. در حال حاضر، جراحی لابیاپلاستی در صورتی که توسط یک جراح پلاستیک مجرب انجام شود، ایمن تلقی می‌شود.

عمل جراحی لابیاپلاستی زمانی فقط برای افراد ثروتمند جراحی گران قیمت محسوب می‌شد. در حال حاضر، لابیاپلاستی بسیار مقرون به صرفه است.

آیا به بیهوشی عمومی نیاز است؟

عمل لابیاپلاستی را می‌توان تحت آرام بخش IV (خواب سبک) انجام داد، اما معمولاً تحت بیهوشی عمومی (خواب عمیق) انجام می‌شود. از آنجا که فرج یک منطقه بسیار حساس است، دکترها معمولا بیهوشی عمومی را پیشنهاد می‌کنند.

عمل جراحی لابیاپلاستی

پزشک برش‌های کوچک و منحنی ایجاد می‌کند تا پوست و چربی اضافی لب را از بین ببرد. عدم تقارن لبه نیز اصلاح خواهد شد. پس از برداشتن بافت اضافی لبه، برش‌های لبه با بخیه‌های محلول بسته می‌شوند. معمولاً بخیه‌های محلول دو هفته بعد از عمل لابیاپلاستی می‌افتند.

مدت زمان عمل لابیاپلاستی

انجام عمل لابیاپلاستی حدود یک ساعت طول می‌کشد. تجدید نظر یا موارد پیچیده لابیاپلاستی بیشتر طول خواهد کشید. معمولا سه تا چهار روز پس از عمل جراحی لابیاپلاستی می‌توانید به محل کار خود بازگردید.

نقاحت بعد از عمل

بیشتر تورم لبی دو هفته پس از جراحی لابیاپلاستی از بین می‌رود. چهار تا شش هفته پس از لابیاپلاستی، تقریباً تمام تورم لبیا باید از بین برود.

در صورت بهبودی کامل، سه تا چهار هفته پس از جراحی لابیاپلاستی، بیمار می‌تواند رابطه جنسی داشته باشد.

برای اطمینان از اینکه روند بهبود بدون مشکل پیش می‌رود، بیماران برای معاینات معمول هفتگی پس از عمل به مطب مراجعه می‌کنند. با پیشرفت روند بهبودی، بیماران قادر خواهند بود فعالیت بدنی بیشتری انجام دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید محصولات و تجهیزات پزشکی و دندان پزشکی می توانید به سایت آرشیدا طب و یا اینستاگرام مجموعه مراجعه فرمایید.

نظر خود را بیان کنید :