مراقبت از ساقه مو
پوست و مو

مراقبت از ساقه مو

نکاتی برای مراقبت از ساقه مو

رعایت نکات مراقبت از ساقه مو به منظور جلوگیری از ریزش مو حائز اهمیت می‌باشد. تاثیر مو در ظاهر فرد نقش بسزایی دارد می‌تواند فرد را جذاب و یا بی‌ملاحظه جلوه نماید. برای رعایت نکات مهم مراقبت از ساقه مو فرقی ندارد مو جز دسته چرب، خشک، معمولی، صاف یا فر باشد.

در صورتی که در مراقبت روزانه از مو دقت کافی را نداشته باشید به راحتی به ساقه مو صدمه وارد می‌نمایید.

همان طور که می‌دانید ترمیم و بازگشت مو به حالت سلامت اولیه بسیار مشکل خواهد بود. بنابراین نیاز است تا قبل از اینکه به درمان نیاز پیدا کنید مراقبت‌های روزانه را جدی بگیرید.

روش شستن صحیح و شانه کردن استاندارد

  1. از شامپو زیاد استفاد کنید تنها به قدری که بتوانید موها را به راحتی بشویید کافیست.
  2. برای شستن مو آب ولرم مناسب است. شستشو با آب سرد یا داغ باعث آسیب به ساقه مو می‌شود.
  3. بهتر است موهای خیس را شانه نکنید زیرا باعث سست شدن ریشه مو در نتیجه ریزش مو می‌شود.
  4. از چنگ زدن بیش از حد مو خیس اجتناب کنید.
  5. برای باز کردن گره، موهای خیس را با شانه دانه درشت شانه کنید.
  6. بهتر است موها روزی یکبار شسته شود.

مراقبت از پوست سر

بین مراقبت از پوست و مراقبت از ساقه مو فاصله چندانی نمی‌باشد. در حقیقت، فلسفه معمول سم زدایی، تغذیه و بازسازی پوست نیز در محصولات مراقبت از مو وجود دارد که به طور فزاینده به فکر رشد موهای سالم از ریشه مو هستند.

ایده‌آل‌های زیبایی طبیعی مو اساساً بر اساس سلامت مو و پوست سر تعیین می‌شود.

ساختار پوست سر و پوست بدن  یکسان می‌باشد. تنها تفاوت پوست سر و پوست بدن در نوع رویش مو است. با آگاهی از این امر، باید از طیف وسیعی از محصولات طراحی شده برای سلامت مو و سلامت پوست سر اطمینان حاصل کنند. بنابراین، از بین بسیاری از مواد موجود، مطمئناً باید عصاره‌هایی از سلول‌های بنیادی گیاهان موجود در فرمول‌های اثبات شده استفاده کنید.

به طور کلی، سلول‌های بنیادی به عنوان سلول‌های تمایز نیافته تعریف می‌شوند که قادر به ایجاد انواع مختلف بافت هستند. آنها می‌توانند از گیاهان یا حیوانات نشأت بگیرند. سلول‌های گیاهی دارای ویژگی خاصی هستند.

در صنعت مو، رشد چشمگیری در استفاده از آنها در درمان ریزش مو وجود داشته است. همچنین سه دلیل خوب برای استفاده از محصولات گیاهی برای مراقبت و نگهداری طبیعی مو وجود دارد.

ایجاد تعادل

تقویت مراقبت از ساقه مو با محصولات گیاهی باعث ایجاد تعادل در پوست سر و اطمینان از دریافت مو به میزان مناسب مواد مغذی می‌شود.

آبرسانی عمیق

خطر تضعیف ریشه‌ها را کاهش می‌دهند و موها را نرم‌تر و آماده دریافت درمان‌های مو می‌کنند.

جلوگیری از پیری زودرس

از طریق پوست سر نفوذ می‌کنند و تمایز سلول را تسریع می‌کنند و سلول‌هایی را که از قبل مرده‌اند جایگزین می‌کنند.

گیاهان در فرمول‌های محصول به عنوان عصاره وجود دارند و در موادی مانند ویتامین‌ها، آمینو اسیدها، لیپیدها و مواد معدنی متمرکز می‌شوند. بنابراین عملکردهای اصلی که مستقیماً با سلول‌های دیگر کار می‌کنند حاصل می‌شود و بر روندهای فیزیولوژیکی تأثیر می‌گذارد که با گذشت زمان کند می‌شوند.
بنابراین، باعث می‌شود سلول‌های بنیادی گیاه به یک متحد ارزشمند در امور روزمره مراقبت از ساقه مو تبدیل شوند.

استفاده صحیح از شامپو برای مراقبت از ساقه مو

شامپوها برای شستن کف سر هستند، برای شستن ساقه‌ مو مناسب نیستند. شامپوها بر خلاف نرم کننده‌ها که باید به ساقه مو زده شود، تنها برای شستن ریشه مو و کف سر می‌باشند. شستن ساقه مو با شامپو باعث ریزش و کدر شدن آن‌ها می‌شوند.

عوامل ریزش مو

فولیکول‌های مو مراحل رشد و استراحت را طی می‌کنند. وقتی فولیکول وارد مرحله استراحت می‌شود، ریزش مو صورت می‌گیرد. طولی نمی‌کشد که فولیکول به مرحله رشد برمی‌گردد و موی جدیدی جای موهای از دست رفته را می‌گیرد.

بسیاری از مشکلات می‌توانند بر فولیکول مو تأثیر بگذارند، در چرخه رشد تداخل ایجاد کرده و باعث ریزش مو شوند. استرس عاطفی، داروها، کمبود مواد مغذی، کاهش قابل توجه وزن و حداقل 30 شرایط پزشکی شناخته شده است که باعث ریزش مو می‌شود

نقش محصولات گیاهی در سلامت ساقه مو

محصولات گیاهی این توانایی را دارند که به طور مداوم خود را تجدید کرده و سلول‌های خاصی را که بدن برای ترمیم و بازسازی نیاز دارد، ایجاد کند. آنها همچنین انواع مختلفی از مواد شیمیایی را آزاد می‌کنند که رشد سلولی و ترمیم ساقه مو را تقویت می‌کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید محصولات و تجهیزات پزشکی و دندان پزشکی می توانید به سایت آرشیدا طب و یا اینستاگرام مجموعه مراجعه فرمایید.

نظر خود را بیان کنید :