فشیال پوست
پوست

فشیال پوست چیست و مزایای آن برای پوست

فشیال پوست

امروزه فشیال پوست یکی از پرطرفدارترین روش‌های مراقبت از پوست است. که فوائد بی‌نظیری مانند جلوگیری از پیری پوست، پاکسازی و درمان آکنه و جوش دارد.

ماساژ صورت ضمن آرامش بخشیدن به عضلات صورت، به سلامت پوست کمک می‌کند. این یک اثر آرامش بخش و جوان کننده کمک می‌کند ظاهر و احساس بهتری داشته باشید.

چه بخواهید از فشیال صورت صرفاً برای آرامش استفاده کنید و چه برای درمان، روش‌های زیادی وجود دارد که باید امتحان کنید.

آشنایی باانواع فشیال پوست

فیشیال کلاسیک

این روش یکی از رایج‌ترین نوع فیشیال است که شامل پاک‌سازی پوست، لایه‌برداری پوست و رطوبت‌رسانی پوست است. فیشیال کلاسیک در هر موقعیتی از سال قابل‌ انجام است.

فیشیال آروماتراپی یا رایحه‌درمانی

این نوع از فیشیال دقیقا فرایندی مشابه فیشال کلاسیک دارد. با این تفاوت که از روغن‌های معطر که مزایای زیادی برای پوست دارند نیز در آن استفاده می‌شود. فیشیال آروماتراپی موجب آرامش ذهن می‌شود.

فیشیال ضدپیری

این نوع از فشیال پوست با محصولاتی که باعث کاهش چشمگیر روند پیری می‌شوند همراه است. خانم‌های بالای ۳۰ سال به‌ راحتی می‌توانند از این روش استفاده کنند و از فواید آن برخوردار شوند.

فیشیال آب‌رسان پوست

این نوع از فیشیال در بین ستاره‌های سینما بسیار محبوب است و موجب درخشندگی و رطوب‌رسانی پوست می‌شود. فیشیال آبرسانی‌کننده پوست مناسب خانم‌های ۳۰ سال به بالاست.

مزایای فشیال پوست

ضد پیری و چین و چروک

یکی از مزایای اصلی ماساژ صورت، توانایی آن در بهبود ظاهر کلی پوست است. اثربخشی ماساژ صورت را که شامل یک دستگاه ماساژ تحریک کننده پوست است، استفاده از دستگاه ضد پیری و کرم روی صورت و گردن، اثرات کرم هنگام استفاده با ماساژ صورت افزایش می‌یابد. بعد از اتمام فشیال صورت بهبودهایی در چین و چروک، افتادگی پوست و بافت قابل مشاهده است.

محققان همچنین اثرات ماساژ صورت را بر روی نمونه‌های پوست بررسی کردند. به مدت 10 روز، نمونه‌های پوستی با استفاده از دستگاه ضد پیری، دو بار در روز و به مدت 1 دقیقه ماساژ داده شدند. در مقایسه با ریز نمونه‌های پوست درمان نشده، این دستگاه باعث افزایش میزان پروتئین‌های پوستی می‌شود، که اثر ضد پیری بر روی پوست دارد.

درمان سینوس

تا زمانی که مورد عفونی یا در مرحله حاد سینوزیت نباشد، می‌توانید از ماساژ برای کاهش فشار سینوس، ناراحتی و احتقان استفاده کنید. ماساژ سینوس همچنین ممکن است به تخلیه مخاط، کاهش سردرد و تقویت گردش خون کمک کند.

درمان آکنه

تحریک پوست از طریق ماساژ می‌تواند به گردش خون کمک کرده و آکنه را کاهش دهد. تحقیقات خاصی که شواهدی از ماساژ صورت در بهبود آکنه را ارائه می‌دهد محدود است.

درخشان شدن پوست

اگر پوست روشن و درخشان می‌خواهید، فشیال پوست بهترین گزینه می‌باشد. بسیاری از تحقیقات نشان می‌دهد که تحریک عضلات صورت می‌تواند به سفت شدن پوست، تسکین عضلات سفت و تقویت گردش خون کمک کند.

بهبود جریان خون پوست

استفاده از غلتک ماساژ صورت تأثیر مثبتی بر جریان خون پوست دارد به بهبود ظاهر پوست کمک کند.

جوان سازی صورت

ماساژهای صورت می‌توانند ضمن کاهش آرامش و سلامت پوست، به از بین بردن تنش کمک کنند. ماساژ صورت باعث افزایش ضخامت عضلات صورت و سطح مقطع در پوست صورت می‌شود.

بافت صورت را مدیریت کنید.

اگر جای زخم روی صورت دارید که در روند بهبود است، ماساژ می‌تواند بسیار مفید باشد. ماساژ بافت پوست و مناطق اطراف آن ممکن است به افزایش جریان خون، شل شدن بافت‌های اطراف و صاف شدن برجستگی‌ها کمک کند.

ماساژ صورت همچنین ممکن است به تسکین علائمی مانند درد، خارش و حساسیت کمک کند. محققان در سال 2014 دریافتند که ماساژ درمانی در کاهش درد و خارش پوست و در عین حال بهبود زخم‌های برجسته ناشی از سوختگی موثر است.

چگونه این کار را در خانه انجام دهیم؟

می‌توانید به راحتی در خانه صورت خود را ماساژ دهید. قبل از شروع، صورت و دستان خود را تمیز کنید. از مقدار کمی سرم، روغن یا مومیایی کننده پاک کننده استفاده کنید تا انگشت‌ها بلغزانند و به راحتی روی پوست بچرخند. همچنین می‌توانید از سطح کف دست خود استفاده کنید.

چه 5 دقیقه یا کل ساعت وقت داشته باشید، می‌توانید عناصر مورد علاقه خود را کنار هم قرار دهید و یک روال فشیال پوست به صورت فردی ایجاد کنید. هر ضربه را پنج بار تکرار کنید یا به مدت 20 تا 30 ثانیه روی یک منطقه خاص تمرکز کنید. از فشار ملایم اما محکم استفاده کنید.

آشنایی با چند حرکت ماساژ صورت

 • با استفاده از حرکت دورانی انگشتان خود را بر روی صورت خود حرکت دهید.
 • با استفاده از کف دست و نوک انگشتان، دو طرف صورت خود را ماساژ دهید. از چانه شروع کنید و به سمت بالا به پیشانی خود بروید.
 • انگشتان حلقه خود را فشار داده و به استخوان ابرو خود بکشید. از گوشه داخلی به گوشه خارجی حرکت کنید. سپس همان حرکت را در زیر چشم خود انجام دهید.
 • انگشتان خود را به مرکز ابروهای خود فشار دهید. آنها را به سمت بالا به سمت خط موی خود بکشید. سپس انگشتان خود را به سمت شقیقه‌های خود حرکت دهید.
 • برای چند ثانیه فضای بین ابروهای خود را محکم فشار دهید. سپس در حین انجام حرکت‌های عقربه های ساعت و خلاف جهت حرکت فشار دهید.
 • از انگشتان اشاره و میانی خود برای فشار دادن زیر استخوان گونه استفاده کنید. از مرکز صورت خود شروع کرده و به سمت شقیقه‌های خود حرکت کنید.
 • وقتی انگشتان خود را از بیرون فک به سمت چانه می کشید، به داخل فک خود فشار دهید.
 • با استفاده از حرکت دورانی ، ناحیه زیر لاله های گوش خود را ماساژ دهید.
 • با استفاده از قسمت بیرونی انگشتان صورتی خود، گردن خود را فشار دهید. از بالا شروع کنید و به سمت پایین حرکت کنید.
 • با استفاده از انگشت حلقه خود را محکم به داخل ابرو فشار دهید ، و به سمت ابرو بیرونی خود سر بخورد.
 • طب فشاری را روی نقاط فشار صورت یا نقاط فشار سینوس اعمال کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید محصولات و تجهیزات پزشکی و دندان پزشکی می توانید به سایت آرشیدا طب و یا اینستاگرام مجموعه مراجعه فرمایید.

نظر خود را بیان کنید :