سایه چشم
لوازم آرایشی

آشنایی با سایه چشم و انواع سایه

سایه چشم

مثل همیشه، دنیای زیبایی می‌تواند یک دنیای پیچیده باشد. فقط نگاهی به انواع سایه چشم‌های برندهای مختلف بیندازید. پیشنهاد میکنم رنگ‌ها و مارک‌های مورد نظر خود را انتخاب کنید. در واقع برندهای معتبری برای انواع مختلف سایه چشم وجود دارد، و ما اینجا هستیم تا در مورد آنها و نحوه استفاده از آنها به بگوییم.

یکی از ابزارهای آرایش چشم، سایه چشم است که بر روی پلک، زیر ابرو و پلک پائین به کار می رود، همچنین باعث درشت و کشیده‌تر شدن فرم چشم‌ها می‌شود. سایه در تناژهای رنگی مختلف موجود است که با توجه به رنگ پوست و سلیقه افراد انتخاب می‌شود.

سایه چشم پودری

از آنجا که رنگدانه در ظرف‌ سایه فشرده می‌شود، به عنوان پودر فشرده نیز شناخته می‌شود. این نوع رایج‌ترین نوع از سایه چشم است و همان چیزی است که همه با آن آشنا هستند.

سایه چشم فشرده برای مبتدیان و کسانی که در مورد آرایش کمی احتیاط بیشتری دارند بسیار مناسب است زیرا بسیار فوق العاده است. ترکیب آنها آسان است و در اندازه‌ها و ترکیب‌های مختلف پالت وجود دارد. ترکیب رنگ کاملی را برای استفاده در کنار هم می‌دهد.

رنگ مات یا براق را انتخاب کنید. بهتر است خانم‌های بالغ از مواردی که براق هستند استفاده کنند، زیرا این موارد خطوط ظریف را برجسته می‌کنند. با استفاده از برس آرایشی یا انگشت خود مورد استفاده قرار دهید.

سایه چشم مایع

سایه چشم‌های مایع به مقدارکمی دارای پایه درخشان‌تری هستند و می‌توان از آنها به تنهایی, بدون ماده پایه دیگری استفاده کرد. این سایه‌ها مدت زمان طولانی‌تری ماندگاری دارند وگاهی تمام طول روز دوام می‌آورند. برای استفاده از آنها از برس مخصوص و یا انگشت می‌توان استفاده کرد. اگر پلک چشم خشک است، سایه‌های مایع که کرم مانند هستند، بهترین گزینه‌اند.

سایه شاین

در بین چین و چروک‌های پوست چشم جمع نشده و ظاهری زیبا و جذاب‌تری به آن می‌دهد. همچنین از سایه‌های شاین برای برجسته کردن پلک استفاده می‌شود و رنگ‌های تیره‌تر آن برای آرایش تیره بسیار مناسب هستند.

سایه چشم کرم

این فرمول همه کاره کاملاً عالی است زیرا رنگ‌های پررنگی را ارائه می‌دهد که ترکیب آنها بسیار آسان است. سایه چشم کرم تمایل به چین خوردن دارد، بنابراین باید مراقب محل قرارگیری آن باشید.

باز هم، آنها پایگاه مناسبی برای سایه‌های پودری ایجاد می‌کنند، اما ممکن است بخواهید از سایه‌های کرم در هوای بسیار گرم جلوگیری کنید، زیرا امکان ذوب شدن آنها زیاد است و آرایش صورت شما قطعاً ظاهر خوبی نیست!

متالیک

برای داشتن ظاهری طبیعی، آرایشی موثر و دارای عمق استفاده از سایه متالیک پیشنهاد می‌شود. سایه‌های متالیک رنگ‌های نزدیک به فلز دارند همچون نقره‌ای، مسی، طلایی و… می‌باشد.

سایه چشم استیک یا مداد رنگی

اینها برای نگهداری در کیف دستی خود در طول روز ایده‌آل هستند، زیرا برای استفاده از آنها نیازی به برس ندارید و خیلی راحت می‌توان از آنها استفاده کرد. آنها به طور کلی فوق العاده رنگدانه دارند بنابراین رنگ واقعاً پاپ خواهد شد، و اگر فقط به دنبال یک رنگ پاپ کوچک هستید حتی می‌توانند به عنوان خط چشم دو برابر شوند.

 رنگدانه‌ها

اینها برای دامنه رنگ و جسارت فوق العاده هستند، اما استفاده از آنها می‌تواند کمی پیچیده و کثیف باشد. این شبیه سایه پودر است، اما بسیار رقیق‌تر است، بنابراین قطعاً برای چسباندن آن به یک آغازگر نیاز دارید. روش دیگر، قلم مو را قبل از استفاده مرطوب کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید محصولات و تجهیزات پزشکی و دندان پزشکی می توانید به سایت آرشیدا طب و یا اینستاگرام مجموعه مراجعه فرمایید.

نظر خود را بیان کنید :