اگزمای گوش
پوست

اگزمای گوش

علت ایجاد اگزمای گوش

اگزما می‌تواند در هر نقطه از بدن ظاهر شود، از جمله در خارج گوش یا داخل مجرای گوش. افراد مبتلا به اگزمای گوش ممکن است متوجه خشکی و پوسته پوسته شدن داخل یا اطراف گوش خود شوند. این علامت ممکن است پس از تماس با محرک‌های خاص مانند محصولات زیبایی یا جواهرات فلزی ایجاد شود.

اگزمای گوش ممکن است منجر به عفونت و التهاب مجرای گوش شود که اوتیت حاد خارجی نامیده می‌شود. با استفاده از طیف وسیعی از روش‌های درمانی و پیشگیری، افراد اغلب می‌توانند علائم و شعله‌های این بیماری پوستی را کاهش دهند.

این مشکل پوستی یک بثورات قرمز و خارش دار است که در خارج گوش یا داخل مجرای گوش ایجاد می‌شود. گاهی اوقات می‌تواند بدون هیچ محرکی ایجاد شود، در این صورت به آن درماتیت اگزماتوئید گوش می‌گویند. افرادی که مستعد درماتیت سبورئیک یا پسوریازیس هستند بیشتر از سایرین به درماتیت اگزماتوئید گوش مبتلا می‌شوند.

تماس با محرک‌های خاص نیز می‌تواند باعث اگزمای گوش شود. به این نوع اگزما درماتیت تماسی گفته می‌شود. صابون‌ها، رنگ موها و جواهرات فلزی همگی می‌توانند باعث ایجاد درماتیت تماسی در داخل و اطراف گوش شوند.

نوزادان و کودکان معمولاً ناحیه‌ای از اگزما در صورت، از جمله گوش‌ها را تجربه می‌کنند. این بیماری التهابی پوست مسری نیست.

علائم بیماری

اگزمای گوش علائمی را ایجاد می‌کند که شبیه علائم اگزما در سایر قسمت‌های بدن است. افراد مبتلا به اگزمای گوش ممکن است موارد زیر را تجربه کنند:

  1. پوست خشک و پوسته پوسته در اطراف گوش
  2. پوست خشک و پوسته پوسته در داخل مجرای گوش
  3. قرمزی و تورم
  4. خارش در مجرای گوش یا اطراف آن
  5. ترشح واضح از گوش

علائم این مشکل پوستی همچنین می‌تواند ناحیه پشت گوش و چین‌هایی که گوش به سر متصل می‌شود را تحت تاثیر قرار دهد.

برای اکثر مردم، علائم اگزمای گوش خفیف تا متوسط ​​خواهد بود. با این حال، در برخی موارد، خارش می‌تواند شدید شود و منجر به موارد زیر شود:

  1. پوست قرمز، متورم یا تیره
  2. مناطق پوست بسیار خشک و حساس
  3. تکه‌های پوسته پوسته که ممکن است خشن یا نرم باشند.
  4. ترشح، خونریزی یا پوسته پوسته شدن پوست ملتهب
  5. پوست آلوده در مجرای گوش

از خاراندن اگزما اجتناب کنید، زیرا این می‌تواند منجر به مناطق بسیار ملتهب پوست شود که ممکن است خونریزی کرده و علائم اگزما را بدتر کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید محصولات و تجهیزات پزشکی و دندان پزشکی می توانید به سایت آرشیدا طب و یا اینستاگرام مجموعه مراجعه فرمایید.

نظر خود را بیان کنید :