لوازم آرایش
زیبایی

مزایا و معایب استفاده از لوازم آرایش

لوازم آرایش چیست؟

آرایش ابزاری است که توسط بسیاری به عنوان نوعی ابزار زیبایی دیده می‌شود. با رشد مارک‌های آرایش بدون ضرر، مردم بیشتر به آرایش اعتماد کرده‌اند. بازار لوازم آرایشی پیشرفت سریعی داشته است. آرایش دارای خواص شیمیایی است و هر شرکت لوازم آرایشی از مواد آلی استفاده نمی‌کند.

بنابراین آرایش بر اساس این خواص خاص دارای مزایا و معایبی است.

مزایای استفاده روزانه از آرایش

باعث می‌شود چهره‌ای پر انرژی داشته باشید.

استفاده از آرایش باعث اعتماد به نفس می‌شود، می‌توانید به راحتی با افراد روبرو شوید و با نگرش مثبت‌تری کارهای خود را انجام دهید. بعضی اوقات باید سریع آماده شوید و دیگر هیچ وقت برای آرایش مو یا شستشوی مو ندارید، آرایش می‌تواند در پوشاندن این مسئله کمک کند.

چهره را شاداب نشان می‌دهد.

قرار گرفتن در معرض محیط باعث خشکی و زبری پوست صورت می‌شود. استفاده روزانه از آرایش می‌تواند آن را مرطوب و شاداب نگه دارد. آرایش حاوی مرطوب کننده داخلی است که نرمی لازم را برای پوست اثبات می‌کند. محصولات آرایشی با کیفیت خوب پوست را تغذیه می‌کنند، ویتامین‌های موجود در آنها به ترمیم تخریب ویتامین کمک می‌کنند.

جلوگیری از اشعه‌های مضر آفتاب

لوازم آرایش با کیفیت خوب حاوی مواد محافظ فرابنفش است و نیازی به استفاده از یک لایه اضافی ضد آفتاب نیست. لایه اضافی آرایش به عنوان یک محافظ عمل می‌کند و از پوست در برابر قرار گرفتن مستقیم در معرض اشعه آفتاب محافظت می‌کند.

از پوست در برابر آلودگی محافظت می‌کند.

آلودگی هوا مانند گرد و غبار و مه دود می‌تواند برای پوست بسیار مضر باشد. منافذ باز باعث جذب بیشتر میکروب‌ها و باکتری‌های موجود در هوا می‌شوند، استفاده روزانه از آرایش باعث کاهش آسیب منافذ می‌شود.

یادگیری نحوه صحیح آرایش‌های مختلف صورت

آرایش یک هنر است و اگر نحوه استفاده از آن را بدانید، می‌توانید ظاهر متفاوتی برای خود ایجاد کنید. گریم همه چیز در مورد خلاقیت است، با زمانی که یاد می‌گیرید بهترین ظاهر را ایجاد کنید.

چهره را متعادل می‌کند.

با استفاده از آرایش روزانه می‌توان رنگ پوست را متعادل کرد، بعضی از مناطق صورت نیاز به توجه بیشتری دارند. ناحیه صورت و گردن اکثراً رنگ و بوی چهره متفاوتی دارند که با استفاده از آرایش رفع می‌شود.

باعث می‌شود جوانتر به نظر برسید.

گریم فقط درصورت انجام صحیح می‌تواند معجزه کند، ایرادهای خاصی را که می‌خواهید پنهان کنید با استفاده از آرایش قابل انجام است. با استفاده از آرایش می‌توان از تیرگی چشم محافظت کرد. کانسیلرها و پایه‌های آرایش می‌توانند چین و چروک و سایر خطوط صورت را بپوشانند.

معایب استفاده از لوازم آرایش

آلرژی‌های پوستی

از آنجا که آرایش به طور مستقیم بر روی پوست قرار می‌گیرد، مواد شیمیایی موجود در آن‌ها باعث ایجاد حساسیت پوستی می‌شود. آلرژی‌های پوستی باعث تحریک پوست و در نتیجه باعث ایجاد لکه‌های پوستی می‌شود. با توقف استفاده از محصولات آرایشی بی کیفیت می‌توان این آلرژی‌های پوستی را کنترل کرد. افرادی که پوست حساس دارند بیشتر تحت تأثیر آلرژی‌های پوستی قرار می‌گیرند. در صورت استفاده ثابت از آرایش، رنگدانه‌های نامنظم پوست نیز ایجاد می‌شود.

باعث عفونت چشم می‌شود.

آرایش چشم در صورت عدم استفاده دقیق می‌تواند باعث عفونت چشم شود. چشم انسان عضوی بسیار حساس است و نیاز به مراقبت ویژه دارد، ذرات آرایش از گوشه لغزش می‌شوند و می‌توانند چشم را آلوده کنند. هنگام استفاده از آرایش چشم مطمئن شوید که برس آرایش چشم را به دور چشم خود نرود. مژه‌ها به دلیل استفاده زیاد از ریمل ، مستعد رشد باکتری ها هستند. و برداشتن ریمل و آرایش چشم قبل از خواب نیز در ایجاد عفونت چشم نقش دارد.

 باعث پیری زودرس می‌شود.

آرایش همچنین دارای اثر پیری است و اگر از آرایش بیش از حد استفاده می‌کنید، مراقب باشید. استفاده روزانه از آرایش به این معنی است که اجازه می‌دهید پوست هر روز همان نوع مواد شیمیایی را جذب کند. این مواد شیمیایی در منافذ جمع می‌شوند و به بافت‌ها و سلول‌ها آسیب می‌رسانند، چین و چروک‌ها ظاهر می‌شوند و باعث پیری پوست می‌شود. پیری زودرس به دلایل متعددی اتفاق می‌افتد، اما استفاده روزانه از آرایش، این تغییر را با سرعت بالاتری تحریک می‌کند.

آرایش می‌تواند باعث آسیب به پوست و التهاب مزمن شود که به الیاف کلاژن آسیب می‌رساند و باعث پیری زودرس می‌شود.

عدم تعادل هورمونی

استفاده منظم از لوازم آرایش می‌تواند به پوست فشار وارد کند تا یک ترکیب شیمیایی به نام تریکلوزان را جذب کند، بعداً ترشحات هورمونی را مختل می‌کند.

 تغییر تدریجی رنگ چهره

محصولات و آرایش‌های پوستی حاوی سفید کننده است که می‌تواند برای افراد دارای پوست حساس بسیار مضر باشد. برخی از محصولات بدون نسخه و سایر محصولات آرایشی از مواد ضعیفی استفاده می‌کنند که به آرامی رنگ پوست را از بین می‌برد. در صورت استفاده دائمی از آرایش، متوجه اثرات سوئی بر روی پوست خود خواهید شد. یک راه خوب برای مقابله با این مشکل جایگزینی آنها با محصولات ارگانیک و طبیعی است.

سرطان

هر محصول آرایشی که دارای یک ماده سمی باشد می‌تواند باعث سرطان شود. این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که محصولات قبل از فروش در بازار بررسی نشوند. استفاده طولانی مدت از هر نوع محصول زیبایی ایده بسیار بدی است، همیشه به تعویض محصولات خود ادامه دهید. آرایشی که هیچ آسیب فوری نشان نمی‌دهد می‌تواند در آینده منجر به سرطان شود.

ریزش مو

استفاده گسترده از آرایش همچنین می‌تواند باعث ریزش مو شود، آرایش صورت که روی پیشانی خود قرار می‌دهید روی ریشه‌ی مو جمع می‌شود و باعث سرطان می‌شود. شوره سر، نازکی مو و ریزش مو از دیگر علائمی است که نیاز به مراقبت ویژه دارد.

آکنه

ناحیه صورت و پوست باید نفس بکشد و قرار دادن لایه‌هایی از آرایش روی آن می‌تواند منافذ پوست را مسدود کرده و مشکلات هورمونی ایجاد کند. این منافذ مسدود شده می‌تواند منجر به مسئله جدی‌تر آکنه شود. اگر روی یک پوست آلوده به آکنه آرایش کنید، نتایج مخرب است.

نتیجه

همیشه لوازم آرایش با کیفیت خوب بخرید و اگر پوست حساس دارید قبل از استفاده از محصولات زیبایی حتما با متخصص پوست خود مشورت کنید. محصولات آرایشی ارگانیک در بازار موجود است که حاوی مواد شیمیایی کمتری هستند. اگر می‌خواهید پوست خود را از آلرژی و عفونت نجات دهید، یک محصول طبیعی را انتخاب کنید. آموزش خود در مورد مواد مضر محصولات آرایش در خرید محصولات با کیفیت خوب کمک می‌کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید محصولات و تجهیزات پزشکی و دندان پزشکی می توانید به سایت آرشیدا طب و یا اینستاگرام مجموعه مراجعه فرمایید.

نظر خود را بیان کنید :