کانسیلر
لوازم آرایشی

کانسیلر

کانسیلر

کانسیلرها در واقع همان کرم پودرهای فشرده روشن و رنگی هستند. می‌توانید آن‌ها را قبل و یا بعد از کرم پودر استفاده کنید. ولی توصیه می‌شود استفاده از آن‌ها بعد از کرم پودر باشد. کانسیلر معمولا یک درجه از رنگ کرم پودر استفاده شده باید روشن‌تر باشد. اگر خیلی روشن‌تر از کرم پودر باشد به جای پوشانندگی، لکه‌های تیره را بیشتر نشان خواهد داد.

انواع کانسیلر

  •  بصورت Stick یا ماتیکی
  • به صورت کرم
  • به صورت مایع ( Liquid )

طرز استفاده

کانسیار را روی محل مورد نظر با استفاده از قلم مو مقداری زده و بعد با پنبه گلوله شده لبه‌های آن را برطرف کنید توجه داشته باشید اگر کانسیلر را بطور کامل روی قسمتی از صورت بریزید روی پوست هاله ایجاد می‌کند.

برای زیر چشم بهتر است که بافت کانسیلر زیاد چرب نباشد و چروک‌های دور چشم و کبودی را خوب پوشش دهد، با نوک انگشت یا قلم مو دور تا دور چشم را کانسیلر بزنید. برای پوشاندن کبودی زیر چشم استفاده از کانسیلری با رنگ نارنجی مناسب است.

برخی از مزیت‌های برتر استفاده از کانسیلر

همانطور که از نام آن پیداست، از کانسیلر برای پوشاندن نقص پوست استفاده می‌شود. با این حال، به یک لوازم آرایش چند منظوره تبدیل شده است. در حقیقت، این یکی از مهمترین ابزارهای آرایش بانوان است. بسیاری از خانم‌ها از آن در زندگی روزمره خود استفاده می‌کنند.

  1. داشتن پوستی کاملا زیبا
  2. تسکین حلقه‌های تیره
  3. تأکید بر ویژگی‌های زیبای خود
  4.  محافظت از پوست در برابر آفتاب

پوستی کاملاً زیبا

آیا می خواهید ظاهر بی عیب و نقص داشته باشید؟ با استفاده از کانسیلر باعث می‌شود پوست صورت شگفت انگیز به نظر برسد. علاوه بر این، این نقص در پوست، از جمله هر نوع لکه‌های پیری ، علائم تولد و جای زخم‌های کوچک را پنهان می‌کند.

تسکین حلقه‌های تیره

نمی‌توان این واقعیت را انکار کرد که حلقه‌های تیره به مشکلی عادی در بسیاری از بانوان تبدیل شده است. اگر می‌خواهید از سیاهی تیرگی خلاص شوید، استفاده از کانسیلر را توصیه می‌نماییم. حلقه‌های تیره باعث می‌شود چهره خسته و کسل نشان می‌دهد. استفاده از کانسیلر تأثیر فوری را نشان می‌دهد و ظاهر چهره را جوان و شفاف می‌کند.

تأکید بر ویژگی‌های زیبای خود

نیازی به گفتن نیست که هر بانوی ایرانی دارای برخی ویژگی‌های خیره کننده است. اما گاهی نقص‌هایی وجود دارد. این محصول قطعاً می‌تواند ویژگی‌های منحصر به فرد هر شخص را را بهبود بخشد. به عنوان مثال اگر بینی کوتاه دارید، وقتی آرایش کانسیلر را روی نوک بینی خود قرار می‌دهید، می تواند بینی را متناسب با اعضای صورت بلندتر نشان دهد.

 محافظت از پوست در برابر آفتاب

کانسیلر همچنین کمک می‌کند تا از پوست در برابر اشعه مضر اشعه ماورابنفش آفتاب محافظت کند. بنابراین بهتر است به دنبال کانسیلر متشکل از SPF 15 یا بالاتر باشید.

استفاده از این محصول به عنوان لوازم آرایش عملی‌ترین تصمیمی است که می‌گیرید، زیرا می‌تواند چندین نقص زیبایی را حل کند. این یک گزینه شیک است که می‌توانید بدون نگرانی از عوارض جانبی روی پوست خود انتخاب کنید. کانسیلر با جلوه‌ای جذاب به صورت مزایای بسیار خوبی می‌دهد.

آیا می‌توان از این محصول به جای کرم پودر استفاده کرد؟

پاسخ کوتاه، هم مثبت است و هم نه. اگر پوست کاملی دارید و نواحی لازم برای کار دارد، کانسیلر دقیقاً همان چیزی است که نیاز دارید. فقط یک نقطه کوچک از کانسیلر در قسمت مورد نظر بزنید و لبه‌ها را به خوبی مخلوط کنید تا انتقال آن نامرئی شود. اگر می‌خواهید تمام صورت را با کانسیلر بپوشانید، موارد خاصی وجود دارد که باید آنها را بخاطر بسپارید.

این محصول از فرمول ضخیم برخوردار است، بنابراین اگر مدت طولانی به جای پایه استفاده کنید، ممکن است منافذ پوست را مسدود کند. اما اگر بدون توجه به آنچه که واقعاً به آن پوشش ضخیم نیاز دارید، حتماً ابتدا از پرایمر صورت استفاده کنید. پرایمر اجازه نمی‌دهد تا کانسیلر در منافذ فرو رود.

اگر می‌خواهید از کانسیلر در سراسر صورت استفاده کنید ، به احتمال زیاد به بیش از 1 رنگ نیاز دارید تا یکدست به نظر نرسد. از رنگ روشن‌تر در زیر چشم، و سایه تیره برای بقیه صورت استفاده کنید. اگر اهل کانتورینگ هستید، ممکن است سومین رنگ تیره‌تر از پوست را برای استفاده در زیر استخوان‌های گونه برای آن ظاهر ریز و مجسمه دار بدست آورید.

اگر قصد دارید فقط کل کانسیلر را برای تمام روز روی صورت خود داشته باشید، توجه داشته باشید که ممکن است در بعضی مناطق آن را روی پوست خشک کند. در نتیجه، ممکن است آن پوشش تکه‌ای را بدست آورید، که قطعاً نمی خواهید. برای جلوگیری از این اتفاق، یک اسپری شفاف و مرطوب کننده صورت را همراه خود داشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید محصولات و تجهیزات پزشکی و دندان پزشکی می توانید به سایت آرشیدا طب و یا اینستاگرام مجموعه مراجعه فرمایید.

نظر خود را بیان کنید :