لنز طبی رنگی
تکنولوژی

بررسی کاربرد و ویژگی لنز طبی رنگی و تاثیر آن در زیبایی

رابطه لنز طبی رنگی با زیبایی

لنز طبی رنگی این امکان را می‌دهد که رنگ چشم خود را تغییر دهید. ظاهری ظریف و زیبا داشته باشید. با استفاده از لنزهای طبی رنگی می‌توانید ظاهر روزمره خود را تغییر دهید. طراحی دیوانه کننده‌ای را برای هالووین و سایر مناسبت‌های خاص ایجاد کنید.

لنزهای طبی رنگی به دو نسخه تجویز شده و سه بعدی در دسترس هستند:

 • رنگی نسخه‌ای نزدیک بینی
 • دور بینی
 • آستیگماتیسم
 • تغییر کامل یا افزایش رنگ چشم

لنزهای رنگی فاقد قدرت برای اصلاح دید هستند و صرفاً برای اهداف زیبایی استفاده می‌شوند تا رنگ چشم تغییر کند.

هزینه کنتاکت‌های رنگی می‌تواند به طور قابل توجهی بیشتر از لنزهای معمولی باشد. اما برای بسیاری از مدل‌های لباس، توانایی تغییر رنگ چشم ارزش بسزایی دارد.

بیشتر لنزهای تماسی رنگی برای تقلید از نمای طبیعی قسمت رنگی چشم که عنبیه نامیده می‌شود، طراحی شده‌اند. از آنجا که این ناحیه از شکل‌ها و خطوط رنگارنگ تشکیل شده است. برخی از تماس‌های رنگی دارای یک سری نقاط ریز رنگی، خطوط و اشکال رنگی کاملاً مرتب شده برای کمک به طبیعی‌تر شدن لنزها در چشم است. مرکز لنز، بخشی که روی مردمک چشم قرار دارد، کاملاً مشخص است تا بتوانید آن را ببینید.

از ظاهر جدید خود لذت ببرید اگر بخواهید ویژگی‌های صورت خود را ارتقا دهید، لنزهای رنگی این امکان را فراهم می‌سازد تا رنگ چشم مورد نظر خود را داشته باشید.

لنز طبی رنگی در سه نوع رنگ وجود دارد

 • رنگ دید
  معمولاً یک رنگ آبی روشن یا سبز است که به لنز اضافه می‌شود، فقط برای کمک در هنگام قرار دادن و برداشتن یا دیدن لنز است. رنگ‌های دید نسبتاً کمرنگ هستند و تاثیری در رنگ چشم شما ندارند.
 • رنگ تقویت
  این رنگ جامد اما نیمه شفاف است که کمی تیره‌تر از یک رنگ دید است. همانطور که از نام آن مشخص است، رنگ تقویت کننده برای افزایش رنگ طبیعی چشم است. تماس‌های رنگی با این نوع رنگ معمولاً برای افرادی که چشمانشان به رنگ روشن است و می‌خواهند رنگ چشم خود را شادتر کنند، بهترین است.
 • رنگ مات
  این رنگ غیر شفاف است که می‌تواند رنگ چشم را کاملا تغییر دهد. اگر چشمان تیره دارید، برای تغییر رنگ چشم به این نوع لنزهای تماسی رنگی احتیاج دارید.

لنزهای رنگی با رنگ‌های مات در طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها وجود دارد، از جمله فندقی، سبز، آبی، بنفش، آمتیست، قهوه‌ای و خاکستری.

لنزهای تماسی یا تئاتر نیز در گروه رنگهای مات قرار می‌گیرند. این لنزهای تماسی با جلوه ویژه که مدتها در فیلم‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفتند، اکنون برای استفاده‌های جدید به طور گسترده در دسترس هستند. می‌توانید به طور موقت خود را به یک بیگانه، یک گوتیک یا یک خون آشام تبدیل کنید.

انتخاب بهترین رنگ

رنگ لنزهای تماسی به عوامل زیادی از جمله رنگ مو و رنگ پوست بستگی دارد. اما، در نهایت، به نوع نگاهی که می‌خواهید دست یابید ظریف و طبیعی یا نمایشی و جسورانه به نظر می‌رسد. خواه لنزی کامل یا رنگی داشته باشید، گزینه‌های بسیار خوبی برای انتخاب وجود دارد.

لنز طبی رنگی برای چشم‌های روشن

اگر می‌خواهید ظاهر خود را تغییر دهید به روشی ظریف‌تر، ممکن است بخواهید رنگ تقویت کننده‌ای را انتخاب کنید که لبه‌های عنبیه را مشخص کند و رنگ طبیعی شما را تعمیق بخشد.

و اگر می‌خواهید رنگ طبیعی دیگری را تجربه کنید در حالی که هنوز طبیعی به نظر برسید، ممکن است لنزهای تماسی را به رنگ خاکستری یا سبز انتخاب کنید.

اگر دنبال یک نگاه جدید و چشمگیر هستید که همه بلافاصله متوجه آن می‌شوند، کسانی که دارای چشمانی به رنگ طبیعی روشن و رنگ صورتی خنک با ته رنگ قرمز هستند ممکن است لنز طبی با رنگ گرم مانند قهوه‌ای روشن را انتخاب کنند.

لنزهای رنگی برای چشم‌های تیره

اگر چشمان تیره دارید، رنگ‌های مات بهترین انتخاب هستند. برای تغییر ظاهری طبیعی، لنزهای قهوه‌ای روشن‌تر یا فندقی را امتحان کنید.

اما اگر واقعاً می‌خواهید متمایز شوید، لنزهای تماسی را در رنگ‌های زنده مانند آبی، سبز یا بنفش انتخاب کنید. برای پوست‌های تیره، لنزهای با رنگ روشن می‌توانند جلوه‌ای جدید و نو ایجاد کنند.

لنزهای تماسی سفارشی

رنگ‌های سفارشی از انواع رنگ‌ها در تراکم‌های مختلف ایجاد می‌شوند. رنگ‌ها معمولاً نیمه شفاف هستند و ظاهری طبیعی به وجود می‌آورند.حتی می‌توانند نقص مادرزادی چشم یا آسیب دیدگی چشم را استتار کنند، یا از ظاهر یک مردمک چشم سالم تقلید کنند.

لنز طبی رنگی فقط برای استفاده‌های آرایشی نیست. رنگ‌های سفارشی برای افزایش عملکرد بصری در بین ورزشکاران حرفه‌ای محبوبیت بیشتری پیدا می‌کنند.

از مزایای اصلی لنزهای تماسی کاهش تابش خیره کننده، افزایش حساسیت و افزایش درک عمق است. به عنوان مثال یک رنگ سبز می تواند یک تنیس باز را قادر به دیدن توپ با وضوح بیشتری در زمین کند.

اکنون لنزهای تماسی نیز وجود دارند که رنگی فتوکرومیک دارند و به طور خودکار با شرایط مختلف نور تنظیم می‌شوند. با این وجود لنزهای تماسی فتوکرومیک برای کاهش روشنایی نور خورشید که به چشم وارد می‌شوند، طراحی شده‌اند آنها برای تغییر رنگ چشم طراحی نشده‌اند.

لنز طبی رنگی خود را به اشتراک نگذارید

هرچقدر سرگرم کننده به نظر برسد، هرگز لنز را با دوستان خود عوض نکنید. لنزهای طبی رنگی دستگاه‌های پزشکی هستند و متناسب با مشخصات چشم هر فرد هستند.

تبادل لنزها همچنین می‌توانند باعث شود باکتری‌های مضر منتقل شود، که منجر به عفونت چشم و تهدید کننده بینایی شود.

به درستی از لنزهای تماسی خود مراقبت کنید

لنزهای تماسی رنگی، باید به درستی تمیز، ضد عفونی و با محصولات مراقبت از لنز مناسب ذخیره شوند تا از آلودگی جلوگیری شود. فراموش نکنید که طبق دستورالعمل متخصص مراقبت از چشم، لنزهای خود را تعویض کنید.

اگر چشمان شما تحریک شده است، از لنز طبی رنگی خود استفاده نکنید زیرا چشم‌های تحریک شده یا قرمز ممکن است علامت عفونت چشم مرتبط با لنز تماسی یا مشکل جدی دیگر باشد.

معایب استفاده از لنزهای رنگی

 • اگرچه تماس‌های رنگی در اندازه‌های مختلف برای متناسب با بیشتر افراد استفاده کننده وجود دارد. اما بعضی اوقات (مانند چشمک زدن) قسمت رنگی لنزها ممکن است تا حدی بر روی مردمک چشم بچرخد. این حالت، ظاهری کمتر از طبیعی ایجاد می کند.
 •  اندازه مردمک چشم به طور مداوم در حال تغییر است تا متناسب با شرایط مختلف نوری باشد. بنابراین گاهی اوقات، مانند شب، مردمک چشم ممکن است بزرگتر از مرکز شفاف لنزهای طبی رنگی باشد. در بعضی موارد، این ممکن است بر بینایی شما تأثیر بگذارد.

لنز طبی رنگی ایمن هستند به شرطی که مخاطبین به درستی استفاده و مراقبت کنند.

برای معاینه و بررسی مناسب لنزهای تماسی لازم است که به چشم پزشک مراجعه کنید. این اطمینان می‌دهد که تماس‌های رنگی ایمن و راحت هستند و به نظر طبیعی می‌آیند.

اگر می‌خواهید فقط در موارد خاص رنگ چشم خود را تغییر دهید، لنزهای رنگی یکبار مصرف روزانه گزینه مناسبی است.

همیشه اطمینان حاصل کنید که لنزهای رنگی را از منبع قانونی خریداری می‌کنید. سلامت و ایمنی چشم بر زیبایی الویت دارد.

لنزهای تماسی رنگی به محبوبیت خود ادامه می‌دهند و تنوع رنگ‌ها و افکت‌ها برای انتخاب بیشتر می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید محصولات و تجهیزات پزشکی و دندان پزشکی می توانید به سایت آرشیدا طب و یا اینستاگرام مجموعه مراجعه فرمایید.

نظر خود را بیان کنید :