بیماری اوتیسم در کودکان
کودکان

بیماری اوتیسم در کودکان

علائم و نشانه‌های اختلالات طیف اوتیسم

بیماری اوتیسم در کودکان (ASD) یک اختلال رشدی است که به دلیل تفاوت در مغز ایجاد می‌شود. برخی از افراد مبتلا به ASD دارای تفاوت شناخته شده‌ای هستند، مانند یک بیماری ژنتیکی. علل دیگر هنوز مشخص نیست. دانشمندان بر این باورند که علل متعددی برای ASD وجود دارد. همچنین آنها معتقدند که با همدیگر متداول‌ترین روش‌های توسعه افراد را تغییر می‌دهند. ما هنوز چیزهای زیادی در مورد این علل و چگونگی تأثیر آنها بر افراد مبتلا به ASD داریم.

اغلب چیزی در مورد ظاهر افراد مبتلا به ASD وجود ندارد که آن‌ها را از سایر افراد متمایز می‌کند. بیماری اوتیسم در کودکان باعث می‌شود به گونه‌ای متمایز از دیگران رفتار کنند، ارتباط برقرار کنند، تعامل کنند و یاد بگیرند که با اکثر افراد متفاوت است. توانایی افراد مبتلا به ASD می‌تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد. به عنوان مثال، برخی از افراد مبتلا به ASD ممکن است مهارت مکالمه پیشرفته داشته باشند در حالی که دیگران ممکن است غیر کلامی باشند. برخی از افراد مبتلا به ASD در زندگی روزمره خود به کمک زیادی نیاز دارند. دیگران می‌توانند کار کنند و با حمایت اندک یا بدون حمایت زندگی کنند.

بیماری اوتیسم در کودکان از چه سنی نمایان می‌شود؟

ASD قبل از 3 سالگی شروع می‌شود. می‌تواند در طول زندگی فرد باقی بماند، اگرچه علائم ممکن است با گذشت زمان بهبود یابد. برخی از کودکان در 12 ماه اول زندگی علائم ASD را نشان می‌دهند. در برخی دیگر، علائم ممکن است تا 24 ماه یا بعد ظاهر نشوند. برخی از کودکان مبتلا به ASD تا حدود 18 تا 24 ماهگی مهارت‌های جدیدی را کسب می‌کنند. همچنین مراحل رشد را برآورده می‌کنند. سپس مهارت‌های جدید را متوقف می‌کنند یا مهارت‌هایی را که قبلاً داشتند از دست می‌دهند.

تشخیص بیماری اوتیسم در کودکان در حال حاضر شامل چندین بیماری است که قبلاً به طور جداگانه تشخیص داده می‌شد: اختلال اوتیسم، اختلال رشد فراگیر که به طور دیگری مشخص نشده است و سندرم آسپرگر. این شرایط در حال حاضر همگی اختلال طیف اوتیسم نامیده می‌شوند. معیارهای به روز شده برای تشخیص ASD شامل مشکلات ارتباط و تعامل اجتماعی و رفتارها یا علایق محدود یا تکراری است. ذکر این نکته ضروری است که برخی از افراد بدون ASD نیز ممکن است برخی از این علائم را داشته باشند. اما برای افراد مبتلا به ASD، این ویژگی‌ها می‌توانند زندگی را بسیار چالش برانگیز کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید محصولات و تجهیزات پزشکی و دندان پزشکی می توانید به سایت آرشیدا طب و یا اینستاگرام مجموعه مراجعه فرمایید.

نظر خود را بیان کنید :