ژل ضدخونریزی
تکنولوژی

ژل ضدخونریزی

ژل ضدخونریزی چیست؟

ژل ضدخونریزی که به آن ژل متوقف کننده نیز گفته می‌شود از جدیدترین تکنولوژی پزشکی، ساخت دست بشر است.  ژل متوقف کننده هنگامی که به زخم تزریق می‌شود، طی 12 ثانیه لخته ایجاد می‌کند و از خونریزی جلوگیری می‌کند. سپس بعد از چند دقیقه شروع به ترمیم زخم می‌کند.

ژل ضدخونریزی، بلافاصله خونریزی‌های متوسط تا شدید در زخم‌های جزئی تا خونریزی گسترده شریانی را متوقف می‌کند. زیرا ژل بدون نیاز به فشار دستی به خونریزی می‌رسد. ژل قابل جذب و گیاهی است، به این معنی که وقتی ژل جامد شد می‌توان آن را خارج کرد یا روی زخم گذاشت تا با خیال راحت به بدن جذب شود.

هر دسته ژل‌ها از جلبک‌ها ناشات می‌گیرد، که از پلیمرهای منفرد کوچک تشکیل شده است. اگر پلیمرها را به تکه‌های ریزتری مانند قطعات لگو، تقسیم کنید می‌توانید آن‌ها را درون ژل قرار دهید و به محل زخم تزریق کنید.هنگامی که به بافت آسیب دیده برخورد می‌کند. خواه پوست باز باشد و یا اندام نرم بیوپسی، کبد، کلیه، طحال، ژل فوراً ساختاری سد مانند ایجاد می‌کند.

جو لاندولینا ژل را در سن 17 سالگی اختراع کرد و اکنون، در سن 22 سالگی، مدیرعامل یک شرکت بیوتکنولوژی است که ژل ضدخونریزی را تولید می‌کند. ژل چسب بسیار محکمی ایجاد می‌کند که زخم را به هم متصل می‌کند، اما از طرف دیگر، این سد به عنوان داربست به بدن کمک می‌کند تا فیبرین را در محل زخم تولید کند.

فیبرین چیست؟

فیبرین در طولانی مدت به ترمیم بافت کمک می‌کند. فیبرین به ژل ضدخونریزی کمک می‌کند تا ترمیم خونریزی به سرعت کار کند، و باعث بهبود زخم می‌شود. در عرض چند دقیقه از زمان استفاده، می‌توان ژل را با خیال راحت ازسطح پوست پاک کرد.

در حال حاضر ژل ضدخونریزی فقط برای استفاده روی دام‌ها و دامپزشکان در دسترس است، با این حال انتظار می‌رود تا سال آینده تاییدیه FDA را برای آزمایش زخم‌های انسانی دریافت کند.

پیش بینی می‌شود تائیدیه را طی سال برای آزمایش زخم‌های انسانی دریافت شود. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، ژل ضدخونریزی ابتدا وارد اتاق‌های عمل و سرانجام به خانه‌ها می‌شود.

طی تحقیقات بدست آمده هنوز عوارض منفی ژل ضدخونریزی مشاهده نشده است. جلسات هفتگی با دامپزشکان برگزار می‌‌شود تا اطمینان حاصل شود که محصول بدون هیچ گونه عوارضی زخم را ترمیم می‌کند.

آینده ای که در آن دیگر مجبور نیستیم سفر وحشت زده و خونریزی به بیمارستان داشته باشیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید محصولات و تجهیزات پزشکی و دندان پزشکی می توانید به سایت آرشیدا طب و یا اینستاگرام مجموعه مراجعه فرمایید.

نظر خود را بیان کنید :